Dětský den na Potštejně 

aneb "Výprava za pokladem loupeživého rytíře Mikuláše"


18.5. - 19.5. 2024

Letos v květnu se pod naší taktovkou uskutečnila kulturně-historická akce na Potštejnském hradě. Hlavním bodem a lákadlem byla dobrodružná stezka především pro Vaše potomky, ale v doprovodném programu se pobavily návštěvníci všech věkových kategorií.

Mohli jste vidět šermířské a taneční vystoupení, zahrála dobová kapela a nebo jste se bavili u divadla či vystoupení kejklíře. V nabídce akce figurovaly také stánky s řemeslným zbožím a chutným občerstvením. Mimo program byla dále možnost navštívit dílničky a workshopy, kde se dalo i něčemu neobvyklému přiučit, něco se dozvědět navíc či jen vyzkoušet nevšední aktivitu.

Naší prvotinu navštívilo přes 700 návštěvníků, což vzhledem k počasí bylo opravdu skvělé a my Vám tímto mockrát děkujeme !


Představili se Vám jmenovitě :


Bandiere e Spade - Prapory a meče - Dobové umění létajících praporů z renesanční Itálie ale i umění šermu v podání této party z Brna

Skupina scénického šermu Rebellius - Z valašské metropole Vsetín dorazili se svým netradičním pojetím šermu v pohádkách "naruby" či Vás vzali na cestování časem napříč obdobími.

Skupina historického šermu Corpus Bellatores - Z dalekých Sedlčan dorazili s katovnou a ukázkou vymáhání práva útrpného. 

Dobová kapela GRÁL - Z pardubic dorazilo trio hudebníků a dopřáli Vám k poslechu živé a melodické písně dávných časů.

Kejklíř Rudy Harden - Šikovný kejklíř Rudy předvedl několik opravdu neskutečných triků a kejklí, nad kterými jsme žasli.

Tanečnice Gaja a Mirjam - Dvojice tanečnic předvedly čísla s nádechem exotického orientu. S sebou měly i své hadí společníky. 

Divadelní soubor Čtyřlístek - Českotřebovský ochotnický soubor zahrál několik pohádek pro ty nejmenší caparty. 

Společenství šermu a ohně Tartas - ..no, a my samozřejmě předvedli, co umíme taky. Souboje ve zbrojích vrcholného středověku s širokým arzenálem zbraní té doby. Několik nováčků jsme také z řad Vašich rošťáků také "naverbovali" :-)
Budeme se na Vás těšit zase za rok !

Pokud se Vám něco líbilo, dejte nám vědět ! Rádi vyřídíme pochvalu všem účinkujícím, či stánkařům :-) 

Pokud byste věděli, co by se hodilo zlepšit, nebo co bylo zase špatné a nebylo by dobré to zopakovat, budeme opět rádi za Vaši zpětnou vazbu, aby ročník 2025 byl krokem vpřed v kvalitě a provedení !

Napište nám ! Vaše připomínky, pochvaly nebo výtky si rádi vyslechneme. 


Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Usque ad Finem
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!