Šerm už téměř 30 let !


Společenství šermu a ohně Tartas už existuje hezkých 29 let. Nejdříve založeno v České Třebové pod jménem Testardo v roce 1994, poté v roce 1996 přejmenováno na Tartas, což by se ve slovníku staré češtiny dalo dohledat jako název pro bitevní vřavu, rámus, ryk boje nebo prostě všeobecný kravál a halas. V období existence skupiny se v ní vystřídalo nespočet členů a v dnešní sestavě už je ze zakládajících aktivní pouze jeden, znám pod přezdívkou Meklaud.

Naše parta se věnuje období vrcholného středověku, konkrétněji obdobím kolem roku 1450. V blízké době však plánujeme rozšířit pole působnosti a nějaké zajímavé období přidat. Nechte se překvapit !

Skupina v současné době čítá do desíti členů , kteří aktivně šermují. Poměrná část z nich se věnuje ještě ohnivým či světelným představením. Ovšem stále hledáme novou, mladou, učenlivou krev.

Jak se k nám přidat? Stačí když dorazíte na tréninky. Kde zrovna trénujeme se dozvíte prakticky všude. Napište na email, Messenger, Instagram, nebo prostě zavolejte. S sebou hlavně nadšení pro věc, nebát se nových věcí a hlavně chuť se je učit. 

Facebook - zde
Instagram - zde
YouTube - zdeVystupujeme s..

vším možným, co nabízel arzenál vrcholného středověku, především z období roku 1450, plusmínus nějaké to desetiletí. Uvidíte nás tak v plátových pěchotních zbrojích, brigantinách, doplněné místy i o kroužkové výplety, samozřejmostí jsou k tomu i železné přilby. Ze zbraní používáme hlavně dlouhé meče, jednoruční i obouruční meče, velké bitevní sekery, všemožně tvarované palcáty, krátké i dlouhé tesáky - kriegsmessery a najde se i nějaká ta dýka či řetězový biják. Z tyčových zbraní nechybí halapartny, válečná kladiva či kopí. K obraně před takovými záležitostmi používáme erbovní, pěstní a třeba i uherské štíty. 


Vystupujeme na..

Hradech, zámcích po celé České Republice, nicméně nebráníme se i nabídkám ze zahraničí. Dále na městských či vesnických slavnostech, poutích, výročích založení měst a obcí a podobných kulturních akcí. Rovněž nemáme problém s vystoupením na svatbách, plesech, narozeninách, firemních a soukromých akcích, nebo třeba přepadneme letní tábor. Je toho nejspíš mnohem více a záleží, jakou akci pořádáte. Jestli pak máte pocit, že by se vám hodila další štace v programu, stačí dát vědět.Oheň..

Dobrý sluha ale zlý pán. Mimojiné i dobrý bavič ! Nabizíme také ohnivou show, jelikož v noci se šermuje velmi špatně, tak radši zapálíme ohnivé tyče, poi, vějíře nebo oheň rovnou pliveme. Scénu umocní jiskry hromové hole či hypnotizující obrazce stvořené dračí holí. Vše je to pastva pro oko a opravdu zážitek. Užijí si jak ti nejmenší, tak i dospělí. 


Světlo..

Pořádáte ples a chcete třeba k šermířskému vystoupení přidat ještě trochu ? Ohnivá show v budovách je logicky bezpečnostní nesmysl a proto řešíme vystoupení s LED verzí našich ohnivých hraček.
Nabídka vystoupení

Usque ad Finem
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!